Voor het ondersteunen van bestuurders en politici in hun nieuwe rol in de lokale democratie, halen we persoonlijke, herkenbare en hervertelbare verhalen en leggen deze zowel schriftelijk als visueel vast. Rode draad in het geheel is het samenspel tussen bestuur, politiek, ambtelijke organisatie en de samenleving. Een compilatie van wat wordt opgehaald, wordt gepresenteerd op de jaarlijkse Overijsselse Bestuurdersdag in maart 2016.
Om in de verhalen en de video’s het samenspel tussen bestuur, politiek, ambtelijke organisatie en samenleving weer te geven, haalden we vragen uit de samenleving op: vijf vragen van ambtenaren en vijf vragen van inwoners. Deze vragen legden we vast op video en deelden we in op thema’s. Thema’s die allen gerelateerd zijn aan het nieuwe samenspel, zoals ‘Initiatieven van de samenleving leiden tot weerstand’ of ‘Initiatieven van de samenleving vragen om een ander besluitvormingsproces. We legden deze thema’s voor in interviews met een gemeentesecretaris, een raadslid, twee wethouders, een Statenlid, een burgemeester en een griffier.
Het verzamelde materiaal heeft de functie de discussie te starten rondom de nieuwe democratie. Het materiaal stellen we beschikbaar via een kennisbank, zodat het door bestuurders en geïnteresseerden los van elkaar te gebruiken is. Tevens maken we een aantal middelen die tijdens de Bestuurdersdag zelf ingezet kunnen worden, waaronder een online magazine, een compilatievideo en ansichtkaarten. We brengen het materiaal continu onder de aandacht bij de diverse doelgroepen, zodat ontvangers telkens een prikkel krijgen het materiaal te bekijken en/of te gebruiken.
Online magazine
Het online magazine is het bronbestand waarin we al het materiaal verzamelen. Het magazine bestaat uit de tien thema’s met de bijbehorende adviezen, meningen, inspiraties en dilemma’s. Dit zijn korte video’s van rond de twee minuten, die de discussie oproepen. Ieder thema begint met een vraag van een inwoner of ambtenaar. Het online magazine bevat daarnaast foto’s, quotes en teksten per thema en de compilatievideo.
Compilatievideo
De compilatievideo werd getoond tijdens de Bestuurdersdag in maart en richt zich op het nieuwe samenspel tussen de verschillende rollen: college, organisatie, raad, samenleving en provincie. De video moet het gevoel meegeven dat de verschillende rollen het niet alleen kunnen, maar elkaar echt nodig hebben om de nieuwe democratie vorm te geven.
Wil je misschien meewerken aan ons onderzoek om onze website te verbeteren? Je kunt dan onze vragenlijst invullen d.m.v. onderstaande knop.