Verjaardagsfeestjes, de plek om ongegeneerd te klagen over je dagelijks leven met vrienden. Zo hoorde ik vorige week van een vriend een heel relaas over media spookfacturen en irritante acquisiteurs. Als communicatieadviseur een onderwerp dat ik herken vanuit mijn eigen praktijk.
Vriend Dirk had een mediacampagne uitgezet voor een nieuw product dat ze in de markt gaan zetten. Niet lang daarna kwamen spookfacturen binnen met advertenties en bedragen die hij niet direct herkende. Hij moest echt even goed nagaan waar ze ook alweer de mediaplaatsingen hadden ingekocht en welke bedragen daarbij hoorden. De facturen en opdrachtbevestigingen die binnenkwamen op het faxapparaat waren onmiskenbaar malafide. Waarom gebruiken deze oplichters überhaupt een faxapparaat? Dat terzijde. Ook werd Dirk plat gebeld door mensen die hem maar meer en meer media uitingen aan wilden smeren.
Dirk kon wel wat hulp gebruiken. Ik vertelde Dirk dat bij communicatiebureaus (media)adviseurs je graag adviseren en ondersteunen. En laat ik nu toevallig bij een communicatiebureau werken met een eigen media-afdeling én met een veel ervaring en contacten in de spreekwoordelijke broekzak. Dirk had wel oren naar ondersteuning bij de controle van mediafacturen en het afvangen van slimme verkopers. Ik hoefde de kortingen die mediabureaus van uitgevers krijgen niet eens in mijn verkooppraatje te noemen.
Helaas is er nog geen handige app voor Dirk die hem kan helpen. Zoals de personal-assistent-toepassing Siri die ik kreeg bij mijn iPhone 6. Een PA die mij op afroep helpt met kleding keuzes (‘Zeg Siri, gaat het regenen vandaag?’) of moeiteloos een bericht naar mijn moeder typt met de vraag of ik binnenkort weer eens groentesoep kan komen eten. Of die handige virtuele dame Anna van Ikea.nl, die mij graag op weg helpt bij vragen over openingstijden en die de juiste webpagina als antwoord op mijn vraag of een product op voorraad is, opent.
Bij het bureau waar ik werk heet de persoonlijke media assistent RITA. Geen app, maar gewoon een dame van vlees en bloed en een kei in mediazaken. Iemand met een berg ervaring die mediazaken voor je regelt en organiseert. Ik adviseerde Dirk dan ook Rita te installeren in zijn geheugen. Ze is vast ook te bereiken met een faxbericht…(‘Zeg RITA, wil je de uitgever bellen en uitzoeken of deze factuur wel klopt’?).
Wil je misschien meewerken aan ons onderzoek om onze website te verbeteren? Je kunt dan onze vragenlijst invullen d.m.v. onderstaande knop.